Páccal átitatott, lassan füstölt-szárított marhahúscsíkok, hetekig eltartható, ízletes nasi a Broil King Keggben készítve.
Hozzávalók
70-90 dkg marha tarja vagy hangar steak
PÁC
1,5 dl worcestershire szósz
1,5 dl szójaszósz
2 evőkanál méz
2 teáskanál frissen őrölt fekete bors
2 teáskanál hagymapor
1 teáskanál őrölt köménymag
1 teáskanál őrölt koriandermag
1 teáskanál szárított kakukkfű
0,5 teáskanál Cholula csípős szósz
Elkészítés
Tedd a marhahúst a fagyasztóba kb. egy órára, amíg szilárd, de nem fagyott lesz. Szeleteld vékony csíkokra a rostok mentén, és tedd egy nagy, lapos aljú üvegtálba. Keverd össze az összes páchozzávalót, öntsd a húsra, és forgasd át, hogy egyenletesen bevonja. Hűtőben pihentesd 4-6 órán át.
Közben gyújts meg néhány darab faszenet a Broil King Keg alján, és a felső és alsó szellőzők szabályozásával tartsd a hőmérsékletet kb. 70-77 °C körül. (Mindkettő legyen kb. 1,5-ig nyitva.) Tedd a diffúzortálcát a faszén fölé, de ne tölts bele folyadékot. Helyezd a húscsíkokat a rácsra úgy, hogy elég hely maradjon köztük a meleg levegő keringéséhez. Néhány óránként ellenőrizd, hogy a hőmérséklet megmarad-e, és szükség esetén forgasd át a csíkokat az egyenletes szárításhoz. A teljes sütési/füstölési idő kb. 8-10 óra.
A marhahús jerky a hűtőben akár egy hétig is eláll.