Fokhagymás vajjal megkent, lassan grillezett csirke friss citrus-narancsos öntetben, fekete olívával. A napsütötte Szicília íze a kertedben.
Hozzávalók
4 gerezd fokhagyma, finomra aprítva
1 teáskanál durva tengeri só
2 evőkanál vaj, szobahőmérsékleten
0,5 teáskanál csípős paprikaszósz
1,8 kg csirke, darabokra vágva
2 citrom leve
2 narancs leve és reszelt héja
120 ml olívaolaj
2 evőkanál narancslikőr
2 evőkanál barbecue szósz
240 ml fekete olívabogyó
2 citrom félbevágva, és friss petrezselyem a díszítéshez
Elkészítés
Egy tálban törd össze a fokhagymát, a sót, a vajat és a csípős paprikaszószt, amíg pasztát kapsz. Kend a csirkedarabok bőre alá és fölé.
Melegítsd elő a gázgrillt MAGAS fokozaton, majd csökkentsd ALACSONYRA a hőt, és kend be a rácsokat növényi vagy olívaolajjal, hogy ne tapadjon. Helyezd a csirkedarabokat a grillre, és időnként megforgatva süsd 30-45 percig.
Közben egy nagy, mély tálban verd habverővel össze a citrom- és narancslevet, a narancs reszelt héját, az olívaolajat, a citruslikőrt és a barbecue szószt. Keverd bele az olívabogyót.
Add a forró, megsült csirkedarabokat a tálhoz, és forgasd meg őket az öntetben. Tálald a csirkét az öntetével és az olívabogyóval, petrezselyemmel és citromfelekkel díszítve.