Nedves, illatos banánkenyér olvadós csokidarabokkal, finom füstös árnyalattal a pelletgrillről. A klasszikus sütemény grillezős, felnőttesebb változata.
Hozzávalók
2 és 1/4 csésze túlérett banán (érdemes egy éjszakára lefagyasztani, majd kiolvasztani; így megpuhul, és remekül helyettesíti a folyadékot a tésztában)
2 csésze finomliszt
1 teáskanál szódabikarbóna
1/4 teáskanál tengeri só
1/2 csésze sózott vaj
3/4 csésze barnacukor
2 evőkanál vaníliakivonat
2 tojás, jól felverve
3/4 csésze tejcsokoládé chips (egy kis marékot tegyél félre a tetejére)
Elkészítés
Indítsd be a pelletgrillt 177°C-ra, és hagyd, hogy elérje a hőmérsékletet és tiszta füstöt adjon. Permetezd ki zsírral a formádat (akár mini, akár nagy őzgerincformát), és tedd félre.
Egy tálban keverd össze villával jól a lisztet, a szódabikarbónát és a sót. Egy másik tálban habosítsd ki a vajat és a cukrot. Én ehhez állógépet használok, hogy biztosan jól összeálljon (jól kapard ki a tálat is!). Most keverd hozzá a tojásokat, a vaníliát és a banánt. Annyira keverd el, hogy összeálljon, de ne legyen teljesen sima. Ezután óvatosan keverd bele a csokidarabokat a tésztába.
Önts egyenlő mennyiséget a formába, és a végén szórd rá a maradék csokidarabokat. Érdemes a tálcát egyszer-kétszer a pulthoz koppintani, hogy ne maradjon benne légbuborék. Hagyd állni pár pillanatig, amíg ellenőrzöd a grillt!
Süsd az előmelegített grillben a fent megadott ideig. 5 perccel a vége előtt ellenőrizd, hogy jól átsült-e, akár forgasd is meg a formát az egyenletes sütésért. Itt jön a fogpiszkálós trükk: szúrd bele, hogy tiszta-e (nedvesen jön ki, mert sok benne a banán, de nyers tészta nem ragadhat rá!).
Vedd le a grillről, és kapcsold ki. Hagyd pihenni 5-7 percig, majd vedd ki a formából, és hagyd rácson pihenni.